الکتریسیته مو چیست و چگونه از بین می‌رود؟
الکتریسیته مو چیست و چگونه از بین می‌رود؟
Fulica

الکتریسیته مو حالتی است که در آن مو به پرواز در می‌آید. علت این امر دریافت یک الکترون اضافی توسط موهاست. معمولاً الکتریسیته یا پرواز مو در فصل زمستان که هوا خشک‌تر است بیشتر اتفاق می‌افتد. به خصوص که از کلاه‌های بافتنی استفاده می‌کنیم که باعث پرواز بیشتر مو می‌شوند. جلوگیری از پرواز مو، راحت‌تر از تخلیه این برق به وجود آمده است. چرا که بروز این مشکل حتی با شانه کردن نیز بهتر نمی‌شود. به خصوص اگر برای رفتن به مهمانی عجله داشته باشید و این مورد ناخوشایند برای شما پیش آمده باشد. در این مقاله از وبسایت فولیکا، تصمیم داریم تا راه‌های جلوگیری از الکتریسیته مو را معرفی کنیم و شما را از این مشکل رها کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

الکتریسیته مو

علت به وجود آمدن الکتریسیته مو چیست؟

عامل اصلی به وجود آمدن الکتریسیته مو، خشکی مو است. اگر موها در اثر عدم رسیدگی اصولی خشک و دهیدراته شده باشند، در معرض الکتریسیته بیشتری قرار می‌گیرند. هم چنین دکلره مو که یکی از عوامل اصلی خشک شدن مو است، به شدت می‌تواند باعث پرواز مو شود. به طور کلی خشکی و وز مو به هر دلیلی که ایجاد شده باشند الکتریسیته و پرواز مو را در پی دارند.
استفاده از لوازم حرارتی مثل سشوار و اتو مو نیز از جمله مواردی هستند که موجب آسیب به ساقه مو و خشکی مو می‌شوند که این موارد در نهایت الکتریسیته و پرواز مو را در پی دارند.
نور خورشید یا اشعه دستگاه سولاریوم نیز از مواردی هستند که می‌توانند خشکی و الکتریسیته مو را در پی داشته باشند. کلر آب استخر نیز ممکن است باعث خشکی مو و پرواز مو شود.
همانطور که گفته شد، موی خشک بسیار بیشتر از موی چرب دچار الکتریسیته می‌شود به طوری که ممکن است افراد دارای موی چرب اصلاً دچار این پدیده نشوند.
موخوره در گرو خشکی مو است و وز شدن مو را به دنبال دارد. هم چنین وز بودن مو عاملی برای مستعد کردن مو در مقابل الکتریسیته است. موی خشک در صورت عدم درمان و رسیدگی مشکلات زیادی را برای شما پدید می‌آورد.

راه‌های از بین بردن الکتریسیته مو

الکتریسیته مو، عاملی نیست که بتوانیم به آن بیماری مو بگوییم اما می‌تواند نشان دهنده خشکی مو باشد. برای از بین بردن این عامل می‌توان از ماسک موهای مخصوص استفاده کرد.

ماسک مو مخصوص موهای شکننده و وزدار

ماسک مو مخصوص موهای شکننده و وزدار فولیکا، دارای قابلیت مراقبت کامل پس از استحمام از موهای شکننده و وزدار بوده که باعث رفع کامل حالت وز و زبری موها می‌گردد. این ماسک کاهش دهنده بار الکترواستاتیک موها است که می‌تواند این اثر را خنثی کند. برای از بین بردن سریع این حالت می‌توان با مقداری آب نیز این اثر را کمتر کرد. اما ممکن است پس از خشک شدن مو، مجدد مو به حالت پرواز دربیاید.
برای اثر بخشی بهتر این ماسک، باید از شانه چوبی یا فلزی به جای شانه پلاستیکی استفاده کرد. چرا که شانه پلاستیکی خود عاملی برای پرواز مو است.
هم چنین رطوبت رسانی به محیط با استفاده از دستگاه بخور نیز بی تاثیر نیست و می‌تواند به خصوص در هوای خشک زمستان، رطوبت هوا و در نتیجه موهای شما را تامین کند.
اگر می‌خواهید حتماً از سشوار استفاده کنید، می‌توانید از سشوارهای یونی بهره بگیرید. یون‌های موجود، الکتریسیته ساکن حاصل از جریان هوای سشوار را خنثی می‌کنند و شرایط به وجود آمدن پرواز مو را در اثر وضعیت‌های دیگر کمتر می‌کنند.

نتیجه‌گیری

خشکی مو مهم‌ترین عامل پرواز مو است و برای جلوگیری از این امر لازم است تا در وهله اول خشکی مو با استفاده از عوامل مختلف برطرف شود. خشکی مو با رطوبت هوا، رطوبت‌رسانی به مو با استفاده از ماسک و هم چنین استفاده از شامپوهای آب‌رسان برطرف می‌شود. برای جلوگیری از الکتریسیته و پرواز مو در فصل زمستان، لازم است تا از کلاه‌های زمستانی پنبه‌ای استفاده کنید تا از پرواز مو تا حد ممکن رها شوید.
خشکی مو هم چنین موخوره را به دنبال دارد و وزشدن مو هم در پس موخوره پدید می‌آید. موی خشک در معرض آسیب زیادی است و با الکتریسیته مو رابطه مستقیم دارد. به این صورت که هرچه مو خشک‌تر باشد، بیشتر دچار الکتریسیته می‌شود. اگر شما نیز موهای خشکی دارید، به مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستید در قسمت کامنت اشاره کنید و راه مقابله با آن را ذکر کنید.

سرتیتر مقاله

شما اینجا هستین

آخرین مقالات