با انواع سرم مو و کاربردهای آن آشنا شوید
با انواع سرم مو و کاربردهای آن آشنا شوید
Fulica

سرم‌های مو با غلظت قوی از مواد اصلی، می‌توانند به طور موثری موها را صاف، نرم و در برابر عوامل محیطی محافظت کنند. به این ترتیب موهای شما در تمام طول روز براق می‌ماند.
سرم‌های مو، موخوره و خشکی مو را کاهش می‌دهند و برای موهای بلند و متوسط بهترین عملکرد را دارند. سرم‌های مو در اصل محصولی برپایه سیلیکون هستند که سطح موهای شما را می‌پوشاند و به موهای شما نرمی‌ و درخشندگی بخشیده و از گره خوردن آن جلوگیری می‌کنند.
با این حال، نکته کلیدی برای استفاده بیشتر از سرم مو این است که با انواع سرم مو و نحوه کاربردهای آن آشنا شوید. به همین دلیل در این مقاله از بلاگ سایت فولیکا برای آشنایی بیشتر شما با انواع سرم مو به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

سرم مو چه انواعی دارد و کاربردشان چیست؟

حتما می‌دانید که برای گونه‌های مختلف مو و مشکلات و مسائل مختلف آن، انواع سرم مو با کاربردهای متفاوت وجود دارد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم با انواع آن‌ها آشنا شویم.

سرم مو مخصوص موهای خشک

موهای بیش از حد خشک نیاز به مراقبت و تغذیه بیشتری دارند. در صورتی که موهای خشکی دارید، استفاده از سرم‌های مرطوب کننده مو که به طور ویژه برای رطوبت رسانی و تغذیه موهای خشک فرموله شده‌اند، توصیه می‌شود. خبر خوب این است که در حال حاضر سرم‌هایی وجود دارند که مخصوص استفاده در شب بوده و می‌توانند سلامت و زیبایی موهای شما را در حین خواب احیا کنند. البته دقت کنید که این سرم‌ها روغنی نباشند تا به جای مرطوب کردن موهایتان، آنها را چرب و سنگین کنند.

سرم مو مخصوص موهای مجعد

موهای فر به طور خودکار وز می‌شوند و مدیریت آنها دشوارتر می‌شود. انتخاب بهترین سرم از انواع سرم مو برای موهای موج دار و مجعد آن‌هایی هستند که خاصیت مرطوب کنندگی شدید دارند. برای اینکه این فرها درخشنده و براق نگه داشته شوند و دوباره به زندگی بازگردند، سرم‌های مملو از روغن‌های آبرسان مانند آرگان و بادام شیرین را انتخاب کنید.

سرم آنتی فریز فولیکا

سرم آنتی فریز و براق کننده موهای وزدار، کدر و شکننده فولیکا اوریجینال با ترکیباتی نظیر روغن آرگان، کراتین هیدرولیزه شده و روغن آووکادو، برطرف کننده وِزکردگی، حالت پرواز مو و الکتریسیته ساکن است.  این سرم همچنین افزایش دهنده حالت پذیری و درخشندگی مو بوده و با ترمیم ساقه مو از موخوره و شکنندگی مو جلوگیری می‌کند. این سرم پس از مصرف نیاز به آبکشی ندارد.

سرم مو ویژه موهای رنگ شده و دکلره

از میان انواع سرم مو، سرم‌های سبکی بر پایه کرم وجود دارد که علاوه بر سیلیکون حاوی موادی مانند جوجوبا، آرگان و روغن نارگیل به همراه عصاره چای سبز هستند. این سرم‌ها برای موهای رنگ شده، دکلره و فرآوری شده شیمیایی کاملاً مفید هستند و ضمن تغذیه و رطوبت‌رسانی به موها، به تثبیت رنگ و حالت‌پذیری آن نیز کمک می‌کنند.

سرم مو ضد موخوره و مخصوص موهای دوشاخه شده

قسمت انتهایی موهای دو شاخه شده مستعد شکستن و فرسودگی است. اگر حالت دو شاخه شده در موهای شما زیاد است. سرم مو برای بهبود سلامت و ظاهر موهای شما ضروری است. اما مطمئن شوید که از انواع سرم مو، سرم‌های حاوی کراتین را انتخاب کنید، زیرا کراتین برای ترمیم نوک‌های دو شاخه مو، و جلوگیری از شکافتن تارهای مو بسیار مفید است.

نحوه استفاده صحیح از انواع سرم مو چگونه است؟

یکی از نکاتی که هنگام استفاده از انواع سرم مو باید مو نظر قرار دهیم، آشنایی با نحوه درست مصرف آن‌هاست. این که چه مقدار از سرم را چه زمانی و چگونه روی موهای خود استفاده کنیم، تاثیر مهمی در نتیجه آن دارد. در ادامه به ذکر چند نکته مهم در نحوه صحیح استفاده از سرم‌های مو می‌پردازیم.

از سرم مو برای آرایش مو استفاده کنید

چه بخواهید موی خود را با سشوار خشک کنید یا اتو کنید، یک محافظ حرارتی کلید کاهش آسیب به مو محسوب می‌شود. سرم‌های مو که محافظت جدی در برابر حرارت ارائه می‌کنند، بهترین گزینه برای آرایش مو هستند.

سرم هیت پرایمر فولیکا

اسپری هیت پرایمر محافظ حرارتی مو فولیکا اوریجینال می‌تواند از مو در مقابل حرارت تا 220 درجه سانتیگراد محافظت کند. سیلک پروتئین هیدرولیزه شده، سیلسکون کواترنیوم، آمودایمتیکون، روغن آرگان و گلیسیرین ترکیبات اصلی این اسپری مو را تشکیل می‌دهد و می‌توانید آن را پیش از استفاده از سشوار، اتو مو یا فرکننده‌های حرارتی روی موهای خود اسپری کنید.

سرم مو را به ریشه‌های مو نزنید

ایده داشتن موهای فوق‌العاده براق از ریشه تا نوک ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. اما بهتر است از استفاده مستقیم سرم روی ریشه یا پوست سر خودداری کنید. این مخصوصاً برای کسانی که موهایشان به طور طبیعی نازک یا چرب است صدق می‌کند، زیرا حتی سبک‌ترین سرم‌ها نیز این پتانسیل را دارند که موها را سنگین کنند و ریشه‌های شما را چرب نشان دهند.

سرم موی خود را فورا استفاده نکنید

سعی کنید سرم را بین دستان خود برای چند ثانیه گرم کنید تا فرصت تجزیه و رقیق شدن ‌داشته و باعث لغزش بیشتر شود. این نه تنها به عملکرد بهتر سرم شما کمک می‌کند، بلکه کاربرد یکپارچه‌تر و یکنواخت‌تر را نیز تضمین می‌کند.

بیش از حد از سرم مو استفاده نکنید

چه موهای شما بلند باشد چه کوتاه، نازک یا ضخیم، یک خط باریک بین ظاهر کاملا صیقلی و چرب وجود دارد. به همین دلیل مهم است که با مقدار کمی ‌از سرم شروع کنید و سپس به تدریج فقط در صورت نیاز بیشتر استفاده کنید تا باعث چرب شدن مو نشود.

سخن پایانی

درست همانطور که همه موها یکسان نیستند، همه فرمول‌های سرم مو نیز یکسان ساخته نمی‌شوند. به همین دلیل است که انواع سرم مو با توجه به نوع موی افراد وجود دارند. برخی درخشندگی مو را افزایش می‌دهند و موخوره را کاهش می‌دهند، برخی دیگر مشکلاتی مانند تیرگی، محو شدن رنگ و مو‌های شکننده را رفع می‌کنند.
برای پیدا کردن سرم موی مناسب خود از میان انواع سرم مو شما مهم است که نوع موی خود و نیازهای آن را به خوبی بشناسید. در این مقاله از بلاگ سایت فولیکا به همین مسئله پرداختیم و امیدواریم توانسته باشیم دیدی کلی برای استفاده بهتر از انواع سرم مو به شما داده باشیم.  نظرات ارزشمند خود در این باره را برای ما کامنت کنید!

سرتیتر مقاله

شما اینجا هستین

آخرین مقالات